НС

  во

  Мир, стабилност, просперитет. Овие акценти ги стави во изјавата претседателот на Собранието на Северна Македонија, Талат Џафери по ратификацијата на страна на ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Фото: Pixabay Бензините од полноќ поскапуваат, додека дизелот ќе се продава по стара цена и следните две недели, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Еден од најчестите кошмари е, наводно да бидете будни, а да ве прогласат за мртов додека всушност сте живи и заробени во своетоп тело. Смртта на големиот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Додека српскиот претседател Александар Вучиќ денеска ја започна највената кампања под назив „Иднината на Србија“ во општините во јужна Србија, преставниците на ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Додека српскиот претседател Александар Вучиќ денеска ја започна највената кампања под назив „Иднината на Србија“ во општините во јужна Србија, преставниците на ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Додека српскиот претседател Александар Вучиќ денеска ја започна највената кампања под назив „Иднината на Србија“ во општините во јужна Србија, преставниците на ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Големите ривали Барселона и Реал Мадрид одиграа без победник 1-1 во првиот полуфинален натпревар во Купот на Шпанија. На средбата на „Камп Ноу“ двата состави ...
  сите 42 | | | веќе видена