Новицки

  во

  Изминатата ноќ, во НБА лигата, се одиграа 11 натпревари со кои заврши регуларниот дел од сезоната. За два дена ќе започне разигрувањето за титулата, во кое ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Дирк Новицки одлучи да и стави крај на својата импресивна кариера во која настапуваше повеќе од две децении (1998–2019) во НБА лигата носејќи го дресот на само ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Неодамна заврши регуларниот дел од сезоната во НБА лигата, а во последниот натпревар на Далас против Сан Анонио крај на кариерата стави големата кошаркарска ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Минатава ноќ во НБА лигата се одиграа завршните мечеви од регуларниот дел од сезоната, а најмногу внимание повторно привлекоа дуелите на кои свое учество земаа ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Изминатата ноќ, во НБА лигата, се одиграа 11 натпревари со кои заврши регуларниот дел од сезоната. За два дена ќе започне разигрувањето за титулата, во кое ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Дирк Новицки и Двен Вејд синоќа ги одиграа последните натпревари во НБА кариерите, двајцата имаа емотивно збогување со кошарката.Дирк Новицки со Далас загуби ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Дирк Новицки и Двејн Вејд, ноќта помеѓу средата и четвртокот, ги одиграа последните натпревари во своите импресивни кариери. Нивните тимови забележаа порази во ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Изминатата ноќ, во НБА лигата, се одиграа 11 натпревари со кои заврши регуларниот дел од сезоната. За два дена ќе започне разигрувањето за титулата, во кое ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Изминатата ноќ, во НБА лигата, се одиграа 11 натпревари со кои заврши регуларниот дел од сезоната. За два дена ќе започне разигрувањето за титулата, во кое ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Дирк Новицки изминатава вечер доживеа посебна ноќ во градот во кој мина незаборавни две децении, од едноставна причина што го одигра својот последен меч пред ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Во препоследниот ден од регуларниот дел од сезоната во НБА лигата видовме многу потези и акции за почит, меѓутоа само најспецијалните, најдобрите се најдоа на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Двејн Вејд и Дирк Новицки блескаа во своите последни домашни натпревари во НБА лигата и воедно во нивните кариери. Мајами Хит го преслуша составот на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Дирк Новицки, еден од најголемите европски кошаркари на сите времиња, го одигра последниот натпревар на домашен терен во салата на Далас маверикс и објави дека ...
  сите 15 | | | веќе видена