Новаци

  во

  Примарната правна помош, којашто Младински културен центар − Битола (МКЦ-Битола) од 2011 година континуирано и посветено ја обезбедува на социјално загрозените ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Со почитување на пропишаните мерки за заштита од коронавирусот Извршниот одбор на Здружението на пензионери од Битола го прифати извештајот за матријално- ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Страшни вести доаѓаат од Битола. Борче Јовановски Бамбало е во кома и се бори за својот живот. Фудбалската легенда на Пелистер пред неколку денови имал тешка ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска на својот фејсбук профил напиша дека Владата предводена од СДСМ предвиде системски план за финансирање ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска на својот фејсбук профил напиша дека Владата предводена од СДСМ предвиде системски план за финансирање ...
  сите 4 | | | веќе видена

  За да им се излезе во пресерет на сите земјоделци кои сакаат да поднесат барања за субвенции, подрачните единици на Министерството за земјоделство, шумарство и ...
  сите 46 | | | веќе видена

  За да им се излезе во пресерет на сите земјоделци кои сакаат да поднесат барања за субвенции, подрачните единици на Министерството за земјоделство, шумарство и ...
  сите 48 | | | веќе видена

  За да им се излезе во пресерет на сите земјоделци кои сакаат да поднесат барања за субвенции, подрачните единици на Министерството за земјоделство, шумарство и ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Рокот за аплицирање за Програмата за директни плаќања за 2020 година истекува на крајот од месецов, на 31 јули. – Со цел да им излеземе во пресерет на сите ...
  сите 51 | | | веќе видена