Норвич

  во

  Научниците соопштуваат дека под влијание на интензивираните климатски промени, кои резултираат со зачестени топлински бранови и суши, се намалува плодородноста ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Зачестените топлотни удари и суши предизвикани од климатските промени ќе го намалат приносот на јачмен, а со тоа и производство на пиво, објавија научници. ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Манчестер Сити останува фаворит за одбрана на трофејот во англискиот Карабао куп, а вечерва заедно со останатите екипи, го дозна и својот противник во ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Во општеството во кое живееме навистина е тешко да се издржи без стрес, претеран напор и замор на крајот од денот. Сите овие работи влијаат на спиењето, ...
  сите 7 | | | веќе видена