Норвич

  во

  Оле Гунар Солскјер има намера ова лето да донесе плеада млади фудбалери кои со текот на годините ќе научат што значи да се носи дресот на Манчестер Јунајтед и ...
  сите 15 | | | веќе видена

  После објавениот распоред за Премиер лигата идната сезона педантните статистичиари веднаш започнаа да извлекуваат историски податоци кои можат да се употребат ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Минатата сезона бевме сведоци на голема борба за титулата во Премиер лигата помеѓу Манчестер Сити и Ливрпул, а на крајот славеше екипата на Пеп Гвардиола која ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Новата сезона во Премиер лигата официјално стартува на 9 август. Двете екипи кои ја имаат честа да ја отворат сезоната се Ливерпул и Норвич. Англискиот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Од ЕПЛ и официјално го објавија редоследот на натпреварите за воведното коло од новата сезона која треба да стартува на 9. август, а отвораат европскиот првак ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Обелоденет е календарот за претстојната 2019/20 сезона во Премиер лигата, а првото коло носи големо дерби. На „Олд трафорд“ ќе се соочат Манчестер јунајтед и ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Обелоденет е календарот за претстојната 2019/20 сезона во Премиер лигата, а првото коло носи големо дерби. На „Олд трафорд“ ќе се соочат Манчестер јунајтед и ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Во некои англиските медиуми денеска беше објавен распоредот за првото коло од новата сезона во Премиер лигата. Според „Дејли мирор“, новиот шампионат ќе почне ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Пред еден месец заврши драматичната сезона во англиската Премиер лига и фановите со нетрпение чекаат да започне новата. За тоа ќе треба да почекаат речиси уште ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Иако утре во 10:00 часот ќе се знае точниот распоред на средбите за новата сезона во Премиер лигата, денес на социјалните мрежи се појави фотографија од ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Во некои англиските медиуми денеска беше објавебн распоредот за првото коло од новата сезона во Премиер лигата. Според „Дејли мирор“, новиот шампионат ќе почне ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Во некои англиските медиуми денеска беше објавебн распоредот за првото коло од новата сезона во Премиер лигата. Според „Дејли мирор“, новиот шампионат ќе почне ...
  сите 26 | | | веќе видена