Нокиа

  во

  ХТЦ размислуваат за интересна промена во стратегијата, која е поврзана со ангажирањето на партнер во создавањето на нивните идни смартфони. Тоа значи дека ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Двата нови паметни телефони на Нокиа пристигнуваат со врвни перформанси и вештачка интелигенција за видео снимките. HMD Global ги претстави новите Nokia 6.1 ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Двата нови паметни телефони на Нокиа пристигнуваат со врвни перформанси и вештачка интелигенција за видео снимките. HMD Global ги претстави новите Nokia 6.1 ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Европската унија повторно го постави прашањето за воведување на унифициран полнач за мобилни телефони од различни производители. Ваквата мерка би можела да ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Европската унија повторно го покрена прашањето за воведување на ист полнач за мобилни телефони од различни производители. Тоа значи дека Андроид и Ајфон ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Европската Унија повторно го постави прашањето за воведување унифициран полнач за мобилни телефони од различни производители. Ваквата мерка би можела да доведе ...
  сите 15 | | | веќе видена