Ноември

  во

  Во Министерството за финансии денеска ќе бидат доделени наградите од Конкурсот за ученици од основното и средното образование по повод Светскиот ден на ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Државниот завод за статистика викендов почнува со собирање податоци за состојбата на жените и децата во земјава во 6.240 домаќинства. Оваа статистичка ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Вашингтон, 16 ноември 2018 (МИА) – Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун го надгледуваше тестирањето на новото високотехнолошко стратешко оружје, соопштија ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Камион за собирање ѓубре на скопското јавно претпријатие „Комунална хигиена“ е украден минатиот викенд. Камионот поради дефект, вработените во претпријатието ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун го надгледуваше тестирањето на новото високотехнолошко стратешко оружје, соопштија синоќа севернокорејските ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Експремиерот Никола Груевски стигнал до Будмпешта, Унгарија преку Албанија И Црна гора. Албанската и цркогорската полиција го потвдрија движењето на Груевски и ...
  сите 322 | | | веќе видена

  Трет ден по ред во МВР молк за случајот со бегството на Никола Груевски. Иако министерот Оливер Спасовски беше гостин во емисија на национална телевизија ...
  сите 322 | | | веќе видена

  Албанската полиција потврди дека лицето Никола Груевски на 11 ноември околу 19.11 часот ја напуштил територијата на Албанија преку граничниот премин Хани и ...
  сите 322 | | | веќе видена

  Патешествието на Груевски низ Црна Гора наликувало на шпионски филм. Го чекале разни унгарски дипломати, се менувале возила, а примопредавањето се одвивало во ...
  сите 322 | | | веќе видена