Ноа

  во

  Арарат-Ерменија и Ноа повторно ќе играат меѓу себе, денеска од 15.30 часот и во нов неизвесен меч ќе одлучуваат за нов трофеј во Ерменија. Пред четири дена ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Пензионираната манекенка Александра Амбросио се појави во едноставна комбинација и го покажа своето лице без грам шминка. Убавата 39-годишна манекенка, која ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Малку недостигаше младиот 22-годишен американски спринтер Ноа Лајлс да влезе во историјата. Имено на “Игрите на Инспирација“, истрчал, верувале или не, 18.90 ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Самиот американски спортист Ноа Лис не можеше да поверува кога ја заврши трката на 200 метри, но залудно се надеваше дека го собори рекордот на Усаин Болт. Лис ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Невидено куп-финале во Ерменија одиграа Ноа и Арарат-Ерменија, а по речиси тричасовна битка пехарот му припадна на аутсајдерот. Ноа приреди уникатен подвиг и ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Американецот Ноа Лајлс на неколку моменти беше сензационален светски рекордер со резултат подобар од оној на Усеин Болт во 2009 година на 200 метри, 19.19 ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Вистински бизарна ситуација се случи на атлетската трка на 200 метри во рамките на „Инспиративните игри“, откако американски атлетичар за момент беше прогласен ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Првиот тенисер на АТП ранг листата, Новак Ѓоковиќ, откако беше откриено дека за време на „Адриа тур“ четворица тенисери беа позитивни на коронавирус, беше мета ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Жена од Токио е уапсена во вторникот под сомнение дека тригодишната ќерка ја оставила сама дома повеќе од недела дена и заминала со љубовникот, поради што ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Кога жена, мајка на мало дете, ќе го остава детето сод енови само, без храна и енга, за да може да биде со љубовникот тоа е вест и анстан кој предизвокува ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Иако сите веќе ги слушнаа венчалните sвона, свадбата на Алесандра Амброзио (39) и Џејми Мазур (39) не се случи, бидејќи парот се распадна во 2017 година по ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Меган Фокс и Брајан Остин Грин За двојка која е во брак девет години, а во врска петнаесет години, одамна се шпекулира дека имаат „договор“ дека им е дозволено ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Бразилската манекенка, Лаис Рибеиро (29), која е еден од “Ангелите на Викторија”, беше фотографирана во костум за капење со леопардски принт на плажата во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Алесандра Амброзио шеташе низ Малибу без градник, игнорирајќи ги сите кои зјапаа во нејзината облека. 39-годишната манекенка немаше градник, но не обрна ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Алесандра Амброзио шеташе низ Малибу без градник, игнорирајќи ги сите кои зјапаа во нејзината облека. 39-годишната манекенка немаше градник, но не обрна ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Симон е еден од првите тенисери кои застаа во одбрана на Ѓоковиќ кој е мета на критики во медиумите поради организацијата на „Адриа тур“ турнирите во Белград и ...
  сите 104 | | | веќе видена

   Бил зависник од дрога, алкохол и завршил во затвор, сега комплетно го трансформирал животот и вели дека да го даде синот на посвојување му била најтешката ...
  сите 3 | | | веќе видена