Њукасл

  во

  Сезоната на Њукасл на прв поглед не е неверојатна. Тимот на Рафа Бенитез ја држи 13-тата позиција во Премиер лигата и избори опстанок на три кола пред крајот. ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Поранешниот селектор на САД, Јирген Клинсман може да ја продолжи својата кариера во текот на летото. Раководството на Њукасл размислува за привлекување на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Во Италија се шпекулира дека познатиот агент имал разговор во четири очи со шефот на стручниот штаб на Росонерите, тие вечерале во еден познат ресторан во ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Веќе подолго време се шпекулира дека е неизвесна иднината на Џенаро Гатузо во редовите на Милан. „Росонерите“ до крај ќе се борат за да обезбедат пласман во ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Во петте најсилни првенства во Европа титулите од минатата сезона ги одбранија Јувентус и ПСЖ, а во трка се и другите минатогодишни шампиони – Манчестер сити, ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Првенството на Англија се ближи кон крајот, а неизвесноста во врвот е се поголема и изгледа дека не чека драматичен расплет. Манчестер Сити и Ливерпул ќе водат ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Тренерот на Њукасл, Рафаел Бенитез, ќе добие 100 милиони фунти ако остане во клубот. Договорот на 59-годишниот шпански фудбалски стручњак истекува на крајот од ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Тренерот на Њукасл, Рафаел Бенитез, ќе добие 100 милиони фунти ако остане во клубот. Договорот на 59-годишниот шпански фудбалски стручњак истекува на крајот од ...
  сите 14 | | | веќе видена

  На три кола пред крајот од сезоната и во тесна битка за шампионската титула во Премиер-лигата, Ливерпул веќе има историско постигнување. Со трите бода освоени ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Тренерот на Њукасл, Рафаел Бенитез, ќе добие 100 милиони фунти ако остане во клубот. Договорот на 59-годишниот шпански фудбалски стручњак истекува на крајот од ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Алан Ширер не изддржа и на Твитер се потсмеваше со Манчестер јунајтед и нивниот менаџер Оле Гунар Солскјер, откако „ѓаволите“ загубија со 4:0 од Евертон, што е ...
  сите 107 | | | веќе видена