Њујорк

  во

   „Алјаска е руска Америка, која ќе ве изненади со високиот стандард. Луѓето се релаксирани и имаат одлични плати. Нивните ноќни клубови се во дрвени идилични ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Бостон и Торонто го одиграа најинтересниот меч во ноќешните дуели од НБА лигата. Регуларно заврши нерешено, но по продолжението од 5 минути славеа Селтикси со ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Бостон го победи Торонто со 123:116, во најдраматичниот меч одигран ноќеска во НБА лигата. Дуелот мораше да се решава во продолженија, откако по регуларниот ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Сликата на британскиот уметник Дејвид Хокни вчера беше продадена на аукција во Њујорк за 90,3 милиони долари , што претставува рекордна цена за слика на жив ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Сликата на британскиот уметник Дејвид Хокни вчера беше продадена на аукција во Њујорк за 90,3 милиони долари , што претставува рекордна цена за слика на жив ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Силното снежно невреме го парализираше Њујорк. Влажниот снег и и силните налети на ветар кршеа гранки од дрва кои го отежнаа сообраќајот, јавија локалните ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Сликата на британскиот уметник Дејвид Хокни вчера беше продадена на аукција во Њујорк за 90,3 милиони долари , што претставува рекордна цена за слика на жив ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Поради улогата на директорот на Фокс Њуз , Роџер Аилес , актерот носи перика со малку седа коса на ќелавата глава. Освен тоа , на фотографиите на кои Кроу се ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Македонско – американската алумни асоцијација (МААА) на 15 декември годинава ќе одржи добротворен концерт во Македонската филхармонија. Концертот насловен ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Мексиканскиот нарко-дилер, Хоакин Гузман, познат и како Ел Чапо, наводно прошверцувал 154.626 килограми кокаин во САД, што е доволно секој граѓанин "да ...
  сите 11 | | | веќе видена