Њујорк

  во

  Веста дека Франција избегна масовен прекин со снабдувањето со електрична енергија не се најде на насловните страници. Сепак, Регулаторната комисија за ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Претседателот на Србија, Александар Вучиќ неодамна беше во посета на Њујорк, каде потрошил голема сума на пари во еден од најелитните ресторани. Народна ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Њујорчани во неделата биле повикани да учествуваат во годишната комична акција „No Pants Subway Ride“, пренесува агенцијата Франс прес. Таа акција се одржува ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во рок од пет години или најдоцна до 2024 година, во личните документи на граѓаните ќе стои новото име „Република Северна Македонија“. Со новите амандмани во ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Бранителот на титулата во НБА лигата, Голден Стејт Вориорс излезе како победник од битката со Далас Маверикс (119-114) во мечот во кој во прв план беа Стеф ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Светските медиуми не престануваат да пишуваат за разводот на основачот на “Amazon”, Џеф Безос и неговата сопруга Мекензи, меѓутоа, најбогатиот човек на светот ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Американскиот претседател, Доналд Трамп во телефонско интервју за „Фокс њуз“ избегна дикретно да одговори на прашањето дали тој во моментов работи за Русија и ...
  сите 82 | | | веќе видена