Њујорк

    во

    Според соопштението на МНР, состанокот беше во функција на информирање и консултации во однос на престојното 73-то Генерално Собрание на Обединетите Нации, кое ...
    сите 143 | | | веќе видена

    Во рамките на посетата на Соединетите Американски Држави премиерот Зоран Заев, вицепремиерот Бујар Османи и министерот за надворешни работи Никола Димитров, се ...
    сите 124 | | | веќе видена

    Конор Мекгрегор и Хабиб Нурмагомедов утрово се појавија на прес конференција во Њујорк за да ја најават борбата на 6. октомври, Ирецот направи големо шоу и ...
    сите 27 | | | веќе видена

    Заменик-министерот за надворешни работи на Република Македонија, Андреј Жерновски, ја прими Лујза Винтон, специјален претставник на Канцеларијата на ...
    сите 143 | | | веќе видена

    Пакистан соопшти дека премиерот на земјата Имран Кан му напишал писмо на својот индиски колега, изразуваќи желба за решавање на нерешените спорови меѓу двете ...
    сите 25 | | | веќе видена

    Заменик-министерот за надворешни работи Андреј Жерновски денеска се сретна со специјалниот претставник на ОН во Македонија, Лујза Винтон. Како што соопшти МНР, ...
    сите 143 | | | веќе видена

    Заменик-министерот за надворешни работи на Република Македонија, Андреј Жерновски, ја прими Лујза Винтон, специјален претставник на Канцеларијата на ...
    сите 143 | | | веќе видена

    Во просториите на Министерството за надворешни равоти, Заменик министерот за надворешни работи на Република Македонија, г. Андреј Жерновски, денеска на ...
    сите 143 | | | веќе видена

    Денеска во просториите на Министерството за надворешни работи, Заменик министерот за надворешни работи на Република Македонија, Андреј Жерновски, ја прими ...
    сите 143 | | | веќе видена

    Девојче на возраст од 8 години е рането и пренесено во болница по пукотниците во гратчето Сиракуза во државата Њујорк. Пукотниците се случиле за време на помен ...
    сите 53 | | | веќе видена