Њујорк

  во

  Само десет дена по трагичната смрт на нејзиното поранешно момче Мак Милер, Аријана Гранде ги пропушти наградите “Primetime Emmy Awards” на 17 септември. Не ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Почитувани,Во саботата на добро познатиот датум од минатото на СДСМ, 15 септември во Кавадарци гостин беше премиерот Заев. Меѓутоа наместо да го пречекаат ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Калифорниската компанија „Спејс Икс“ на Илон Маск, го објави идентитетот на првиот светски приватен патник, кој ќе лета до Месечината во вселенскиот брод со ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Компанијата „Спејс Икс“ (Space X) на Илон Маск објави дека првиот „туристички“ патник кој ќе лета околу Месечината е јапонскиот милијардер, 42-годишниот Јусаку ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Наскоро може да биде донесена одлука за воведување нови американски царини за кинески стоки во вредност од 200 милијарди долари, изјави денеска економскиот ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Наскоро може да биде донесена одлука за воведување нови американски царини за кинески стоки во вредност од 200 милијарди долари, изјави денеска економскиот ...
  сите 46 | | | веќе видена