Њу Орлеанс

  во

  Шансите се поголеми – Дончиќ може да игра на Ол-Стар! Лука Дончиќ би можел да заигра на „Ол-Стар“ натпреварот, натпреварот на сите ѕвезди во НБА лигата кој се ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Лука Дончиќ одново е главна тема, Словенецот би можел да се појави на главната вечер на Ол-стар мечот откако Ентони Дејвис пореди повреда отпадна од ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Во пресрет на „Ол-стар“ викендот, изминатата ноќ понуди само три натпревари во НБА лигата.Вечерта беше одбележана со новиот „трипл-дабл“ на Расел Вестбрук во ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Екипата на Оклахома Сити Тандер се очекува да биде еден од главните против кандидати на Голден Стејт Вориорс во битката на Западот, а воедно со тоа и еден од ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Екипата на Њу Орлеанс Пеликанс направи изненадување и славеше над Оклахома Сити Тандер со 131-122 во еден од три последни натпревари пред Ол-стар викендот во ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Неправдата кога станува збор за неизбирањето на Лука Дончиќ во списокот на играчи за претстојниот олстар викенд би можела да биде исправена, откако се отвори ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Ѕвездата на Оклахома Сити, Расел Вестбрук, го забележа својот 11-ти последователен „трипл-дабл“ учинок во НБА. Тој заврши со 44 поени, 14 скока и 11 асистенции ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Ѕвездата на Оклахома Сити, Расел Вестбрук, го забележа својот 11-ти последователен „трипл-дабл“ учинок во НБА. Тој заврши со 44 поени, 14 скока и 11 асистенции ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Ѕвездата на Оклахома Сити, Расел Вестбрук, го забележа својот 11-ти последователен „трипл-дабл" учинок во НБА. Тој заврши со 44 поени, 14 скока и 11 асистенции ...
  сите 53 | | | веќе видена