Њу Џерси

  во

  Дејвид Динкинс, првиот и досега единствен црнечки градоначалник на Њујорк, почина во понеделникот во својот дом во 93-та година од животот, соопшти њујоршката ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Дејвид Динкинс, првиот и досега единствен црномурест градоначалник на Њујорк, почина во понеделникот во својот дом во 93-та година од животот, соопшти ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Дејвид Динкинс, првиот и досега единствен црнечки градоначалник на Њујорк, почина во понеделникот во својот дом во 93-та година од животот, соопшти њујоршката ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Дејвид Динкинс, чијашто историска победа во 1989 година како прв и досега единствен црнечки градоначалник на Њујорк набрзо беше помрачена со раст на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Истакнатиот сојузник на Доналд Трамп го повика да се откаже од напорите да го оспори изборниот пораз што го претрпе на претседателските избори на 3 ноември од ...
  сите 206 | | | веќе видена

  Истакнатиот сојузник на Доналд Трамп го повика да се откаже од напорите да го оспори изборниот пораз што го претрпе на претседателските избори на 3 ноември од ...
  сите 206 | | | веќе видена

  Истакнатиот сојузник на Доналд Трамп, Крис Кристи го повика американскиот претседател да се откаже од напорите да го избегне изборниот пораз кој го доживеа на ...
  сите 206 | | | веќе видена

  Поранешниот гувернер на Џу Џерси, Крис Кристи, го повика својот сојузник, Доналд Трамп, да се откаже од напорите да го пресврти својот изборен пораз од Џо ...
  сите 206 | | | веќе видена

  Поранешниот гувернер на Џу Џерси, Крис Кристи, го повика својот сојузник, Доналд Трамп, да се откаже од напорите за пррсврт на изборен пораз од Џо Бајден на ...
  сите 206 | | | веќе видена

  Непочитувањето на симболот на движењето „Животите на црните се важни“, клечење на едно колено, некаде се казнува. Некои спортисти не сакаат да го почитуваат, а ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Еден од симболите на движењето „Black Lives Matter“ клечењето за време на интонирањето на химната на САД како еден вид на борба против расната нееднаквост. Но, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Претседателот на САД, Доналд Трамп, се плаши од секакви бизарни работи, но сега е откриена најлудата. Странските медиуми веќе пишуваа за паничниот страв на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Претставник на американските Центри за контрола на заболувањата и превенција (ЦДЦ) во брифинг за новинарите денеска, ги повика Американците да не патуваат за ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Претставник на американските Центри за контрола на заболувањата и превенција (ЦДЦ) во брифинг за новинарите денеска, ги повика Американците да не патуваат за ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Претставник на американските Центри за контрола на заболувањата и превенција (ЦДЦ) во брифинг за новинарите денеска, ги повика Американците да не патуваат за ...
  сите 13 | | | веќе видена