Њу Делхи

  во

  Според Светската здравствена организација, годишно околу 12,6 милиони луѓе умираат од еколошки здравствени ризици. Загадувањето на воздухот стана четврти ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Добивањето возачка дозвола е причина за славење насекаде низ светот, но во некои земји за да се дојде до неа е исклучително тешко и скапо, додека некаде пак не ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Загрижувачки бројки вчеравечер покажуваа мерните станици за квалитетот на воздухот во повеќе скопски населби. Најалармантно е во Карпош каде во моментов ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Загрижувачки бројки вечерва покажуваат мерните станици за квалитетот на воздухот во повеќе скопски населби. Најалармантно е во Карпош каде во моментов ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Загрижувачки бројки вечерва покажуваат мерните станици за квалитетот на воздухот во повеќе скопски населби. Најалармантно е во Карпош каде во моментов ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Загадувањето на воздухот во индискиот главен град Њу Делхи се искачи до критично ниво денеска откако локалното население цела ноќ правеше огномет заради ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Пратеникот Димитар Стевананџија при гостувањето на емисјата „Само вистина“се заблагодари на водителката за поканата и при тоа во интерес за добра дебата сакаше ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Пратеникот Димитар Стевананџија при гостувањето на емисјата „Само вистина“се заблагодари на водителката за поканата и при тоа во интерес за добра дебата сакаше ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Пратеникот Димитар Стевананџија при гостувањето на емисјата „Само вистина“се заблагодари на водителката за поканата и при тоа во интерес за добра дебата сакаше ...
  сите 37 | | | веќе видена