Њу

  во

  Ливерпул уште сега се подготвува за новата сезона 2019/2020, денес ги претставија новите дресови на „Њу Баланс“. Нормално, црвената боја е претпознатлива за ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Американската актерка Џорџија Енџел, позната по улогата во серијата „Сите го сакаат Рејмонд” , почина денеска на 71- годишна возраст. Актерката почина во ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Сенатот на САД неделава имаше сослушување за потврда на номинацијата за новата американска амбасадорка во Северна Македонија, Кејт Бурнс. Таа најави три ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Шесткратниот освојувач на „Супер Боул“, најуспешниот играч во историјата на американскиот фудбал, 41-годишниот квотербек на Њу Ингланд Патриотс, Том Бреди, ...
  | | веќе видена

  Ливерпул е во преговори со Најк и со Адидас околу постигнување спонзорски договор кој би важел од 2020 година кога ќе истече актуелната соработка со Њу Баланс ...
  сите 9 | | | веќе видена

  На повидок е потпишување на најголемиот договор во историјата на Премиер лигата. Фудбалот од поодамна стана бизнис, па покрај битките на теренот се водат ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Според Ана Дукоска, глобална координаторка на движењето „Ние сме Македонија“ од САД, трендот на опаѓање на заинтересираноста на иселениците за изборите не е ...
  сите 129 | | | веќе видена