Ниту

  во

  Венко Филипче и СДСМ немаат ниту минимум доблест да признаат грешка и да понесат одговорност, како што тоа се прави во остатокот земјите во светот, но и во ...
  сите 55 | | | веќе видена

  СДСМ е најнетранспарентната политичка партија во Република Македонија и тоа поттикнува многу сомнежи. СДСМ овие избори ги изведе на најнедемократски начин, ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Со панихида и положување цвеќе пред спомен плочата кај месноста Карпалак на автопатот Тетово-Скопје утрово беше оддадена почит кон 10-те загинати бранители од ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Туристичкиот сектор, еден од најпогодените од пандемијата со Ковид-19, најавува нови дејствувања и протести ширум државата, со комплетна блокада на патиштата, ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Дајте си шанса да бидете подобро и да бидете подобри Има денови кога едноставно сфаќате дека сè ви е прелку глава. Очигледно, сè е во ред, но едноставно имате ...
  сите 137 | | | веќе видена

  Денеска Министерството за здравство јави за само 15 оздравени пациенти од коронавирусот. Институтот за јавно здравје регистрира 15 оздравени пациенти, и тоа ...
  сите 648 | | | веќе видена

  Барселона и Баерн Минхен се последните два патници во четвртфиналето од Лигата на шампиони, откако вечерва на своите стадиони победија убедливо во мечевите ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Граѓаните веќе го препознаваат како Космонаутко, бидејќи е облечен во скафандер и без речиси ниту еден слободен ден откако почна епидемијата со коронавирусот, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Бејрут е во шок, сите сме во тага и неверување, вели Македонка Трајковска, Македонка која живее во главниот град на Либан каде што во вторникот се случи ...
  сите 440 | | | веќе видена

  На 9 август (н.с.) се празнува споменот на св. Климент Охридски кој е упокоен на овој ден 916 година, а овој ден Светата православна црква го празнува и ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Откако почнаа преговорите за обезбедување парламентарно мнозинство и формирање влада, политичарите како да дадоа „завет на молчење“ на фејсбук. Ако се досега ...
  сите 648 | | | веќе видена

  1.Спасувачките тимови се уште трагаат по околу 60 исчезнати под урнатините кои се резултат на страшната експлозија која во вторникот се случи на пристаништето ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Дарко ЈАНЕВСКИ Значи, децата треба да одат на настава со физичко присуство во училишта: -затоа што така вели министерот за здравство кој има најмногу мртви во ...
  сите 75 | | | веќе видена