Ниту

  во

  Климатската активистка Грета Тунберг и група млади активисти синоќа присуствуваа на состанокот на Работната група при американскиот Сенат, која е формирана за ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Претседателот на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕМ, Јован Јаулески, порача дека младите не му веруваат на Зоран Заев, кој имал пари за реновирање на своето ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Во понеделник на 16-ти септември, во пет московски угледни театри се случи нешто навистина несекојдневно, нешто што е директна порака до власта на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Командант Малишева од „Кумановската група“ реагираше преку Фејсбук откако Апелациониот суд вчера ги потврди првостепените затворски казни за настаните во Диво ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Климатската активистка Грета Тунберг и група млади активисти синоќа присуствуваа на состанокот на Работната група при американскиот Сенат, која е формирана за ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Многу жени веруваат дека првите значи на стареење се појавуваат на лицето и вратот, па посебно внимание посветуваат на спречувањето на брчките на тие делови на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Институт за безбедност, Виена Откако европските лидери сè појасно навестуваат дека не може да стане збор за брзо членство на Западен Балкан во ЕУ, се појавија ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Откако европските лидери сè појасно навестуваат дека не може да стане збор за брзо членство на Западен Балкан во ЕУ, се појавија шпекулации дека другите ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Откако европските лидери сè појасно навестуваат дека не може да стане збор за брзо членство на Западен Балкан во ЕУ, се појавија шпекулации дека другите ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Од таму велат дека нема злоупотреба на парите, ниту пак донации од странство за таа намена. Антикорупциска нема отворено предмет за поранешната специјална ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху се бори за политички опстанок откако првичните резултати од парламентарните избори одржани вчера покажаа дека ќе има ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Пат-позиција по парламентарните избори во Израел: партијата Ликуд на премиерот Бенјамин Нетанјаху има еднаков број места со Сино-белиот сојуз на Бени Ганц. ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху се бори за политички опстанок откако излезните анкети од изборите одржани вчера, покажаа тесна трка и опаѓање на моќта ...
  сите 149 | | | веќе видена

  „Младите не му веруваат на Зоран Заев. Заев има пари за реновирање на своето партиско седиште, но нема за младите.Младите беа изманипулирани од Заев за време ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Командант Малишева од „Кумановската група“ реагираше преку Фејсбук откако Апелациониот суд вчера ги потврди првостепените затворски казни за настаните во Диво ...
  сите 63 | | | веќе видена