Nissan

  во

  Компанијата „Mitsubishi“ засега го оставила на „пауза“ развојот на еден од најпопуларните модели во својата историја – теренецот „Pajero“. Четвртата генерација ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Електричните автомобили се последниот хит во автомобилската индустрија и полека но сигурно ги истиснуваат дизел возилата од пазарот. Toyota и Lexus го започнаа ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Suzuki Swift 1.2 SHVS е на тест како најевтин автомобил со хибриден погон на нашиот пазар. Поточно станува збор за благ хибрид. Погонот се покажа тврдоглав, ...
  сите 4 | | | веќе видена