Нишикори

  во

  Во петокот, првиот тенисер во светот – Новак Ѓоковиќ, наполни 33 години. Новинар од „NYT“, Бен Ротенберг изнел неверојатни податоци за еден од најдобрите ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Во петокот, првиот тенисер во светот – Новак Ѓоковиќ, наполни 33 години. Новинар од „NYT“, Бен Ротенберг изнел неверојатни податоци за еден од најдобрите ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Некогашниот трет светски рекет Хуан Мартин дел Потро го откажа својот настап на ОП на Австралија поради тоа што уште се мачи со повредата на коленото. ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Шпанскиот тенисер Рафаел Надал ја топи предноста на Новак Ѓоковиќ во обид да се врати на првото место на АТП-листата. Србинот на првата позиција има само 320 ...
  сите 65 | | | веќе видена