Нирнберг

  во

  Откако Волфсбург и Херта одиграа нерешено 2:2, актуелниот германски шампион Баерн со победата од 3:1 над Баер Леверкузен остана единствен со три победи по три ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Актуелниот германски фудбалски шампион минхенски Баерн беше супериорен во последниот меч од саботната програма во второто коло на Бинелсигата, и славеше со 3:0 ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Одбраната на титулата од германскиот куп за Ајнтрахт Франкфурт заврши на првата пречка, откако „орлите“ беа елиминирани на гостувањето кај четвртолигашот Улм ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Од Град Скопје соопштија дека Шилегов вчера во галеријата Бунсен ја отворил изложбата на македонските уметнички Петра Јовановска и Наташа Милованчев, која се ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов престојуваше во официјална посета на градот Нирнберг каде се обрати на отворањето на 14. Безграничен фестивал на ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов престојуваше во официјална посета на градот Нирнберг каде се обрати на отворањето на 14.Безграничен фестивал на ...
  сите 92 | | | веќе видена