Нирнберг

  во

  Холивудската ѕвезда Сандра Булок е родена во Арлингтон, Вирџинија, а поголемиот дел од детството го помина во Нирнберг, Германија, поради што течно зборува ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Холивудската ѕвезда Сандра Булок е родена во Арлингтон, Вирџинија, а поголемиот дел од детството го помина во Нирнберг, Германија, поради што течно зборува ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Германската фудбалска легенда, Феликс Магат е во игра за спас на Вардар, со посредништво на нашиот познат фудбалски ас Саша Ќириќ. Магат со фирмата ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Андре Ширле се реши завчера да стави крај на својата кариера. Можеби не беше богата, но имаше 57 настапи за селекцијата, асистираше за единствениот гол на ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Вердер Бремен опстана во германската Бундеслига откако го доби бараж двомечот со Хајденхајм, а иако беше крајно возбудливо на реваншот, сепак баражот од ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Каков само шок избегна некогашниот бундеслигаш и деветкратен германски шампион Нирнберг. Сезонава се доведе до ситуација да се бори за опстанок во Втората ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Нирнберг доживеа вистински нокаут за само 13 минути, но успеа да се врати во реванш бараж-мечот со Инголштад и со гол во 97. минута го сочува второлигашкиот ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Многу симболика имаше на првиот бараж меч за последното место во германската Втора лига за идната сезона, а во фокусот беше Фабијан Нирнбергер, кој постигна ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Во денешниот времеплов ја одбележуваме годишнината од смртта на германскиот физичар Георг Ом, познат по омовиот закон којшто ја објаснува врската помеѓу ...
  сите 5 | | | веќе видена

  За време на пандемијата на коронавирусот се зголеми и потрошувачката на алкохолни пијалаци во Германија, покажа студијата на Централниот институт за духовно ...
  сите 41 | | | веќе видена

  За време на пандемијата на коронавирусот се зголеми и потрошувачката на алкохолни пијалаци во Германија, покажа студијата на Централниот институт за духовно ...
  сите 32 | | | веќе видена