Нимиц

  во

  Тогашниот грчки премиер Костас Караманлис пред 14 години прифатил двојна формула за името и да не се менува македонскиот устав, односно државата да го задржи ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Тогашниот грчки премиер Костас Караманлис пред 14 години прифатил двојна формула за името и да не се менува македонскиот устав, односно државата да го задржи ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Можела ли Македонија да го реши спорот со Грција без промена на уставното име? Ова прашање се отвори по објавата на писмото кое во 2005. година, тогашниот ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Пред 14 години, тогашниот грчки премиер Костас Караманлис прифатил двојна формула за името и да не се менува македонскиот устав, односно државата да го задржи ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Партијата на Алексис Ципрас, СИРИЗА во пресрет на предвремените избори што треба да се одржат в недела, ја напаѓа „хипокризијата на НД“, која во времето на ...
  сите 8 | | | веќе видена

   Ова прашање се отвори по објавата на писмото кое во 2005тата година, тогашниот грчки премиер Костас Караманлис му го испратил на американскиот претседател ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Партијата на Алексис Ципрас, СИРИЗА во пресрет на предвремените избори што треба да се одржат в недела, ја напаѓа „хипокризијата на НД“, која во времето на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Со решавањето на спорот со Грција се одблокираа интегративните процеси на земјава во НАТО и Европската унија. Македонија согласно договореното се преименува во ...
  сите 19 | | | веќе видена