Никси

  во

  Еден од најдобрите кошаркари на денешницата Кевин Дурант донел конечна одлука за тоа во кој клуб ќе ја продолжи кариерата и истата наскоро би требало да ја ...
  сите 117 | | | веќе видена

  На НБА паркетите во текот на изминатата ноќ беа одиграни девет натпревари. Во дербито на вечерта Портланд беше подобар од Денвер, додека нови победи стигнаа ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни шест натпревари. Кошаркарите на Денвер Наџентс славеа против Њујорк Никси во „Медисон Сквер Гарден“ со резултат ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Легендарниот американски кошаркар Коби Брајант откри во разговор за медиумите во САД дека неостварена желба му е играњето за Њујорк Никси. Ќе потсетиме, ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Една од најинтересните натпревари на програмата во НБА лигата измината ноќ ја одиграа Њу Орлеанс и Далас Маверикс. Натпреварот во Далас беше завршен дури после ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Десет натпревари беа одиграни изминатата ноќ во НБА лигата, а нов пораз запишаа Лос Анџелес Лејкерси. Лејкерси во „Стејплс центарот“ го пречекаа Денвер и ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Денвер нагетс и петти пат во низа славеше над Оклахома со 121:112 во дербито на вечерта на Западот. Никола Јокиќ во ново МВП издание ги предводеше нагетси до ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Тимот на Њујорк Никс конечно успеа да дојде до победа на домашен терен во НБА лигата и тоа против Сан Антонио Спарс кого го доби во „Медисон Сквер Гарден“ со ...
  сите 3 | | | веќе видена