Никос

  во

  Ќе направиме сé што можеме да се намалат негативните последици од Договорот од Преспа, ќе се стремиме и кон продлабочување на односите со северниот сосед, но ...
  сите 153 | | | веќе видена

  Шефот на грчката дипломатија, Никос Дендиас со уверување. Од говорницата во Законодавниот дом, во во пресрет на гласањето доверба, порача дека грчката влада ќе ...
  сите 153 | | | веќе видена

  Оставката на Јанева,  но и судбината на СЈО односно новиот закон за јавното обвинителство, кој неделава влегува во собраниска процедура. Евроамбасадорот Жбогар ...
  сите 153 | | | веќе видена

  Грчкиот министер за надворешни работи, Никос Дендхиас, од собраниската сала рече дека договорите меѓу Албанија и Грција не се спроведуваат. Тој издаде ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Никос Денедиас, новиот министер за надворешни работи на Грција, во својот говор во грчкиот парламент претставувајќи ги приоритетите на грчката дипломатија, во ...
  сите 153 | | | веќе видена

  Ќе направиме сé што можеме да се намалат негативните последици од договорот од Преспа, ќе се стремиме и кон продлабочување на односите со северниот сосед, но ...
  сите 153 | | | веќе видена

  Во своето обраќање во парламентот во Атина, шефот на грчката дипломатија, Никос Дендијас, рече дека владата ќе стори сѐ што е во нејзина моќ за да ги намали, ...
  сите 153 | | | веќе видена