Николовска

  во

  Додека надлежните институции си ја префрлаат вината за бегството на екс премиерот Груевски во Унгарија, аналитичарите ги разгледуваат правните можности за ...
  сите 217 | | | веќе видена

  Согласно критериумите за доделување на наградата „13 Ноември“ што ја доделува Сојузот на спортови на Скопје, денеска беа врачени наградите на најзаслужните ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Дејан Митровски Урко кој долги години беше шеф на обезбедувањето на експремиерот Никола Груевски доби награда од град Скопје каде градоначалник е Петре Шилегов ...
  сите 107 | | | веќе видена