Николе

  во

  Вработен во фабриката Железара се здобил со тешки повреди. Како што стои во билтенот на МВР, вчера во 20.26 часот во СВР Скопје, од Ургентниот центар Скопје ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија – Одделение за недозволена трговија со дрога, до надлежното Основно јавно обвинителство – ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Не 67 вакцини, како што беше првичната бројка, туку 500 вакцини МРП на кои биле залепени погрешни декларации со веќе изминат рок на употреба се пронајдени и ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Нови вакцини со декларации со истечен рок се најдени при инспекцискиот надзор на терен во вакциналните пунктови, еден ден пред посетата на претставници од ...
  сите 213 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по влажни коловози, наместа со остатоци од снег на коловозот. Врнежи од снег со променлив ...
  сите 196 | | | веќе видена