Никола

  во

  Судијката Добрила Кацарска на 15 март ќе ја објави пресудата за обвинетите во предметот на СЈО познат како „27 април“. На денешното рочиште обвинетите имаа ...
  сите 211 | | | веќе видена

  Судијката Добрила Кацарска на 15 март ќе ја објави пресудата за обвинетите во предметот на СЈО познат како „27 април“. На денешното рочиште обвинетите имаа ...
  сите 211 | | | веќе видена

  Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања расправа за барањето за одобрување притвор на пратеникот Трајко Вељаноски, поднесено од ...
  сите 147 | | | веќе видена

  Никола Мицевски, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ на денешната Комисија за мандатно имунитетни прашања ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Судијката Добрила Кацарска на 15 март ќе ја објави пресудата за обвинетите во предметот на СЈО познат како „27 април“. На денешното рочиште обвинетите имаа ...
  сите 211 | | | веќе видена

  Судијката Добрила Кацарска на 15 март ќе ја објави пресудата за обвинетите во предметот на СЈО познат како „27 април”.На денешното рочиште обвинетите имаа ...
  сите 211 | | | веќе видена

  – Насилничките сценарија, создавањето тензии и пласирањето лаги се единствените политики на антинародниот Христијан Мицкоски и неговиот шеф, Никола Груевски, ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Насилничките сценарија, создавањето тензии и пласирањето лаги се единствените политики на антинародниот Христијан Мицкоски и неговиот шеф, Никола Груевски. ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Никола Мицевски, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ на денешната Комисија за мандатно имунитетни прашања ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Пратеникот Трајко Вељаноски денеска пред пратениците на Комисијата за мандатно имунитетни прашања ги образложи причините зошто се товари за терористичко ...
  сите 147 | | | веќе видена

  Нема правник, нуту граѓанин, кој нема сомнеж за амнестијата. Обвинителката Вилма Русковска вчера кажа дека сите сме уценети со Законот за амнестија. Од ова се ...
  сите 211 | | | веќе видена

  Незаборавна и поучно-„парадигНатична“ е, што би рекол пастир Никола од Будимпешта, една лезет-изјава на некогашниот шеф на УБК Мијалков која, своевремено, ...
  | | веќе видена

  Од ова се доведува во прашање легимитетот на постапката, истакна обвинетиот Митко Чавков во одговор на репликата на застапникот на обвинението за настаните во ...
  сите 211 | | | веќе видена

  Стопанската комора на северозападна Македонија (СКСЗМ) не е целосно задоволна од третманот на домашните инвеститори и смета дека Владата има направено само ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања расправа за барањето за одобрување притвор на пратеникот Трајко Вељаноски, поднесено од ...
  сите 147 | | | веќе видена

  Осомничениот организатор на нападот на Собранието на 27 април 2017, Трајко Вељаноски, пред Комисијата за мандатно-имунитетни прашања која треба да одлучи по ...
  сите 147 | | | веќе видена