Никола

  во

  Голема е одговорноста во овој момент, кое било тело, дури и Уставниот суд клучот да го земе од рацете на граѓаните.Ова денеска го изјави шефот на дипломатијата ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Голема е одговорноста во овој момент, кое било тело, дури и Уставниот суд клучот да го земе од рацете на граѓаните. Ова денеска го изјави шефот на ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Голема е одговорноста во овој момент, кое било тело, дури и Уставниот суд клучот да го земе од рацете на граѓаните.Ова денеска го изјави шефот на дипломатијата ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Со повикување на бојкот на референдумот на 30 септември ја бојкотираме и македонската државност и иднината на нашите деца, изјави заменик генерален секретар ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Mинистерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, денеска оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин офис, ...
  сите 240 | | | веќе видена

  Mинистерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров денес оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин Офис, Сер ...
  сите 240 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ достави кривична пријава во Јавното обвинителство против премиерот Зоран Заев, поради јавен повик на поткуп при избори. Димитар Димовски, член на ИК ...
  сите 264 | | | веќе видена

  Министерот за Европа и Америка во британскиот Форин Офис, Сер Алан Данкан, за време на официјалното фотографирање пред средбата со министерот надворешни работи ...
  сите 240 | | | веќе видена

  Во министерството за надворешни работи на Македонија, министерот Никола Димитров одржа заедничка прес-конференција со германскиот министер за надворешни работи ...
  сите 240 | | | веќе видена

  Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска до јавното обвинителство ја поднесе кривичната пријава против премиерот Зоран Заев за поткуп при избори, најавена викендов. ...
  сите 264 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска ги прими копиите од акредитивните писма на новоименуваниот амбасадор на Австралија во Република ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Се надевам дека сите Македонци на 30 септември ќе го искористат своето пеаво и ќе гласаат на референдумот. На дофат е историска шанса да се реши спорот за ...
  сите 240 | | | веќе видена