Никола Вапцаров

  во

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и носителите на листи на партијата денеска ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против правно лице – угостителски објект од Делчево и 34-годишниот Н.Д. од ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Во текот на изминатите 24 часа, македонската полиција регистрирала десетина физички напади и тоа во Скопје, Беровио и Куманово. „На 15.05.2020 во 23.15 часот ...
  сите 95 | | | веќе видена

  1 Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако победи на изборите, неговата мнозинска коалиција ќе ги укине патните трошоци за пратениците во Собранието. Заев е ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Свечено беше поставена таблата со новото име. Според министерот за образование Арбер Адеми тоа не е предизборен чекор и вели дека не треба да се политизира ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Јавно обраќане на Македонски манифест до политичката и народната јавност по повод преименувањата на училиштата „Никола Вапцаров“ и „Рајко Жинзифов“ во општина ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Јавно обраќане на Македонски манифест до политичката и народната јавност по повод преименувањата на училиштата „Никола Вапцаров“ и „Рајко Жинзифов“ во општина ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Јавно обраќане на Македонски манифест до политичката и народната јавност по повод преименувањата на училиштата „Никола Вапцаров“ и „Рајко Жинзифов“ во општина ...
  сите 22 | | | веќе видена