Никола Тодоров

  во

  Првпат во историјата на својата кинематографија Македонија ќе земе учество во главната програма на Берлинскиот филмски фестивал Со филмот „Господ постои, името ...
  сите 22 | | | веќе видена

  На денешен ден - 11 јануари 11 јануари 2019 347.- Роден е византискиот (римски) цар Теодосиј Први, наречен Теодосиј Велики, кој владеел од 379 до 392 година, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на режисерката Теона Стругар-Митевска е избран во официјална конкуренција на престижниот филмски фестивал во ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Македонија за првпат во историјата на македонската кинематографија ќе учествува во главната селекција на Берлинскиот филмски фестивал со филмот „Господ постои, ...
  сите 22 | | | веќе видена

  „Господ постои, името ѝ е Петрунија“, петтиот филм на Теона Стругар Митевска, влезе во конкуренција за престижната Златна мечка на годинашниот 69. Берлински ...
  сите 22 | | | веќе видена

  „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ во режија на Теона Стругар-Митевска ќе има светска премиера на 10 февруари на големиот филмски фестивал Филмот „Господ ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Македонија за првпат во историјата на македонската кинематографија ќе учествува во главната селекција на Берлинскиот филмски фестивал со филмот „Господ постои, ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на режисерката Теона Стругар-Митевска е избран во официјална конкуренција на престижниот филмски фестивал во ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Македонија за првпат во историјата на македонската кинематографија ќе учествува во главната селекција на Берлинскиот филмски фестивал со филмот „Господ постои, ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на режисерката Теона Стругар-Митевска е избран во официјална конкуренција на престижниот филмски фестивал во ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Опозициската ВМРО-ДПМНЕ и понатаму ќе исклучува пратеници од своите партиски редови доколку позитивно се изјаснат на собраниската седница за уставните измени ...
  | | веќе видена | слични

  Македонската опозиција се подготвува да исклучи нови членови доколку тие ги поддржат уставните измени со кои се менува името на државата. Партиски извори ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Екс министерот во владата на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров доби одговор за својот пост на ФејсбукОдговорот не доаѓа од Христијан Мицкоски кој беше нападнат од ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Никола Тодоорв, поранешниот министер за образование и за здравство и функционер на ВМРО-ДПМНЕ, напиша статус на Фејсбук посветен до лидерот Христијан Мицкоски ...
  сите 2 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ мора да победи на претседателските избори и да почне сериозно да се менува, демократизира и реформира за да прерасне во eвропска, модерна, ...
  сите 27 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ мора да победи на претседателските избори и да почне сериозно да се менува, демократизира и реформира за да прерасне во eвропска, модерна, ...
  сите 34 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ мора да победи на претседателските избори и да почне сериозно да се менува, демократизира и реформира за да прерасне во eвропска, модерна, ...
  сите 35 | | | веќе видена