Никола Тесла

  во

  Пуитн и вучик не штедеа зборови колку добри односи имаат Русија и Србија. Пофалбите ги уаптија од Белград. Темата косоово доминираше на прес конференцијата. ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Распишана е меѓународна потерница за Никола Војминовски, која на 27-ми април го нападна пратеникот од Алијансата за Албанците, Зијадин Села и му нанесе ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Со 4 идентични авиони, неколку двојници и многу агенти, Рускиот претседател Владимир Путин, точно во 13 часот и 10 минути пристигна во официјална посета на ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Прво се поздрави со неговиот домаќин Вучиќ, а потоа се упатија од аеродромот Никола Тесла кон Белград, каде беше пречекани од околу 70 000 граѓани, меѓу кои ќе ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин стигна на белградскиот аеродром Никола Тесла. Го дочека српскиот претседател Александар Вучиќ со почесна гарда. Путин слетал ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Рускиот претседател, Владимир Путин, денеска пристигна во официјална посета на Србија, информира агенцијата „Танјуг“ и додава дека на аеродромот, каде што ...
  сите 38 | | | веќе видена