Никола Саркози

  во

  28-годишниот напаѓач на француски Стразбур, Нуно Да Кошта во средата постигнал два убави гола против Реим во Лига 1 и докажа дека ја игра најдобрата сезона во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Бившиот прв човек на ФИФА, Сеп Блатер, повторно обвинувачки го впери прстот во Никола Саркози и Мишел Платини како одговорни за интервенција Катар да биде ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Бившиот прв човек на ФИФА, Сеп Блатер, повторно обвинувачки го впери прстот во Никола Саркози и Мишел Платини како одговорни за интервенција Катар да биде ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Во Париз започнува судењето на францускиот бизнисмен Бернар Тапи и на пет други лица обвинети за измама и проневера на пари во случајот со арбитражата меѓу ...
  | | веќе видена

  Британски судија денеска нареди екстрадиција на францускиот бизнисмен Александер Дежири, кој е осомничен за финансирање на претседателската кампања на Никола ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Британски судија денеска нареди екстрадиција на францускиот бизнисмен Александер Дежири, кој е осомничен за финансирање на претседателската кампања на Никола ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Карла имала само 23 години кога ја започнала врската со Мик Џегер, а набрзо и со Ерик Клептон. Карла Бруни и Ерик Клептон Во времето кога се гледала со ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Поранешната десна рака на Никола Саркози, Клод Геан, е осуден на една година затвор во случајот со премиите во готово на Министерството за внатрешни работи, ...
  | | веќе видена

  Поранешната десна рака на Никола Саркози, Клод Геан, е осуден на една година затвор во случајот со премиите во готово на Министерството за внатрешни работи, ...
  сите 2 | | | веќе видена