Никола Груевски

  во

  Изјава за медиуми, Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ и пратеник Скопје, 21.02.2019 Почитувани граѓани, почитувани новинари, Сценаристи на денешниот ...
  сите 375 | | | веќе видена

  Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов, во врска со инцидентот во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари обвини дека се работи за сценарио зад кое стојат ...
  сите 375 | | | веќе видена

  Главната вест во сите медиуми, Независен ја објавува на насловната страница во печатеното издание: „Уапсени Трајко Вељаноски, Миле Јанакиески и Спиро Ристовски ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Никола Груевски, Трајко Вељаноски, Спиро Ристовски, Миле Јанакиески, Никола Бошковски и Владимир Атанасовски, се осомничени за организирање на „крвавиот ...
  сите 326 | | | веќе видена

  Морам да ве потсетам, почитувани читатели, дека предупредував дека и вакво нешто може да ни се случи. Ваков срам, каков што не можеше да се замисли дури ни за ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ го замрзна учеството во процесот „Жан Моне“, со кој беше предвидено да се надминат разликите меѓу партиите на власт и ...
  сите 326 | | | веќе видена

  Политичкиот прогон против мене и против многумина од ВМРО-ДПМНЕ продолжува. Малку им е обвинението и незаконската политички нарачана казна затвор дека сум ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Организирањето на собраниските инциденти дошло од целата партиска структура на ВМРО ДПМНЕ. Доаѓале од тогашниот лидер на партијата Никола Груевски, ...
  сите 326 | | | веќе видена

  Александар Василевски-Нинџа во завршните зборови на судењето за нападот на Собранието на 27 април 2017 кажа дека решил пред судот да ја каже вистината без ...
  сите 183 | | | веќе видена

  Барањето за одземање на пратеничкиот имунитет на поранешниот спикер Трајко Вељаноски е вратено од скопскиот Кривичен суд во Собранието на Република Северна ...
  сите 326 | | | веќе видена

  Поради повикување на погрешен член од законот, претседателот на  Собранието Џафери денеска го врати до Кривичниот суд барањето за одземање на пратеничкиот ...
  сите 326 | | | веќе видена

  По синоќешните апсења и притвори за поранешните функционери на ВМРО-ДПНЕ, Спиро Ристоски, Миле Јанакиески и Трајко Вељаноски, на Фејсбук се јави и поранешниот ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Утре во 10 часот треба комисијата за мандатно имунитетни прашања да расправа по барањето од скопскиот Кривичен суд за симнување на имунитетот и одобрување ...
  сите 326 | | | веќе видена

  Поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски, преку социјалните мрежи во ноември минатата година преку фејсбук статус објасни која е причината ...
  сите 58 | | | веќе видена