Никола Груевски

  во

  Претседателските кандидати на двете најголеми партии ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, Гордана Сиљановска-Давкова и Стево Пендаровски, со митинзите во главниот град, викендов ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Поради отсуство на Игор Јанушев и Наум Стоилковски, кои се овлестени претставници на ВМРО-ДПМНЕ, денешното судење за предметот „Талир” на Специјалното јавно ...
  сите 164 | | | веќе видена

  Поради отсуство на Игор Јанушев и Наум Стоилковски, кои се овлестени претставници на ВМРО-ДПМНЕ, судењето за предметот „Талир“ на Специјалното јавно ...
  сите 164 | | | веќе видена

  Поради отсуство на Игор Јанушев и Наум Стоилковски, кои се овлестени претставници на ВМРО-ДПМНЕ, судењето за предметот „Талир“ на Специјалното јавно ...
  сите 164 | | | веќе видена

  Поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски денеска беше во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, каде вршел ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски утрово бил во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција да направи увид во доказите ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски, утрово се појави на распит во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција. Тој не влезе ...
  сите 93 | | | веќе видена