Никола Груевски

  во

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата во ...
  сите 259 | | | веќе видена

  Изјава за медиуми, Костадин Костадинов, пратеник и портпарол на СДСМ Скопје, 15.11.2018 Почитувани граѓани, почитувани новинари, Антизападниот пион Христијан ...
  | | веќе видена | слични

  Според унгарските, но и бугарските медиуми, екс премиерот на Македонија, Никола Груевски ја напуштил Унгарија. Повикувајќи се на анонимни извори, тие денеска ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
  сите 259 | | | веќе видена

  Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
  сите 425 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
  сите 259 | | | веќе видена

  Историчарот Красимир Узунов во интервју за бугарското радио „ Фокус “, рече дека осудениот Никола Груевски од Македонија не избегал без соработка со власта. ...
  сите 237 | | | веќе видена

  Секаквите можни рути на движење на македонскиот експремиер Никола Груевски до Унгарија, кои во објавата на Валери Хопкинс од Будимпешта на Твитер се споени во ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Oд ВМРО-ДПМНЕ денеска реагираа дека премиерот, Зоран Заев вчера на два пати ја пласираше тезата дека поранешниот премиер, Никола Груевски бил киднапиран. „Со ...
  сите 425 | | | веќе видена

  Во минатите неколку денови екипата на 1ТВ детално го следеше развојот на настаните во Унгарија поврзани со бегството на Никола Груевски и поднесувањето на азил ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Црногорскиот колега Марко Вешовиќ, новинар во медиумот „Дан“ во изјава за 1ТВ вели дека за очекување е протестна нота од Црна Гора до Унгарија, бидејќи станува ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Различни верзии за бегството на Груевски продолжија и денеска да се објавуваат во медиумите во соседството и во Унгарија. Ако претходните денови се пишуваше за ...
  сите 241 | | | веќе видена

  Власта, судот и обвинителството продолжувааат да се заплеткуваат во својата немоќ да го прифатат поразот со бегството на Никола Груевски. Откако си ја ...
  сите 425 | | | веќе видена