Никола Груевски

  во

  Црногорската полиција официјално: Груевски влезе во Црна Гора и ја напушти истиот ден Црногорската полиција објави соопштение по информацијата дека ...
  сите 415 | | | веќе видена

  Министерството за внатрешни работи на Црна Гора соопшти вечерва дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски на 11. месецов влегол во Црна Гора и во ...
  сите 415 | | | веќе видена

  Црногорската полиција објави соопштение по информацијата дека експремиерот, Никола Груевски на патот кон Унгарија, поминал низ Албанија, по што влегол во Црна ...
  сите 415 | | | веќе видена

  Црногорската полиција објави соопштение по информацијата дека експремиерот Никола Груевски на патот кон Унгарија поминал низ Албанија, по што влегол во Црна ...
  сите 415 | | | веќе видена

  Претседателот на САД, Доналд Трамп преку претставник на Стејт департментот му испратил порака на премиреот на Унгарија, Виктор Орбан каде го повикува на ...
  | | веќе видена | слични

  Г. Јанковиќ, во фокусот на вниманието во изминатите неколку денови, барем во Македонија, а несомнено дека има интерес и во Србија, е бегството на поранешниот ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
  сите 237 | | | веќе видена

  Обвинителството за организиран криминал и корупција го истражува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. Обвинител веќе ги прибира доказите, дали ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Барањето на Груевски за азил е правно, а не политичко прашање, посочил унгарскиот министер за надворешни работи во телефонски разговор со својот македонски ...
  сите 415 | | | веќе видена

  Албанија и официјално потврди дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски за Унгарија заминал преку Албанија. Секторот за граница и миграција при ...
  сите 415 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи на Унгарија Петер Сијарто изјави денеска дека проблемот во врска со барањето на поранешниот македонски премиер Никола Груевски ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Извршената верификација на системот на граничните премини од страна на албанските власти потврдиле дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски, ...
  сите 415 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство отвори предмет за бегството на екс премиерот Никола Груевски.. Се соменева дека во тоа му помогнале службени лица.. „Во врска со ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Европските Зелени го обвинуваат Орбан дека се обидува да предизвика конфликт Европската партија на Зелените објави соопштение за бегството на Никола Груевски ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Полицијата во Албанија за албанската телевизија „Топ ченал“ ги потврди информациите дека експремиерот Никола Груевски преку албанската граница заминал за Црна ...
  сите 415 | | | веќе видена

  Се поцврсто се наметнува констатацијата дека премиерот Зоран Заев и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски знаеле за движењето на поранешниот премиер ...
  сите 237 | | | веќе видена