Никола Груевски

  во

  Вечерва Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во интервјуто за “Само Вистина” на телевизија Канал 5 рече дека сигурно е дека Никола Груевски не ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, вечерва во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија изјави дека прибираат детали за бегството на екс ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Осудениот криминалец Никола Груевски самиот потврди за себеси дека срам и кукавица. Во страв од соочување со одговорноста за криминалот Груевски побегна на ...
  сите 136 | | | веќе видена

  По последните информации за тоа дека поранешниот премиер Никола Груевски е во Будимпешта, Алијансата за Албанците го повика Министерството за внатрешни работи ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Шефот на унгарската дипломатија Петер Сијарто попладнево за унгарските медиумите ниту ја потврди, ниту ја демантира информацијата, иако  веста веќе предизвика ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Миленко Неделковски преку Фејсбук се пофали дека прв објавил каде е поранешниот премиер Никола Груевски. Тој тврди дека Груевски побегнал со логистика од ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Осудениот поранешен премиер Никола Груевски е во Унгарија, потврдуваат од МВР. Од таму соопштуваат дека информацијата е испратена до Основниот суд Скопје 1, од ...
  сите 201 | | | веќе видена

  Министерството за внатрешни работи на својата веб-страница објави дека е распишана меѓународна потреница за поранешниот перимиер Никола Груевски кој се бара ...
  сите 201 | | | веќе видена