Никола Груевски

  во

  Експремиерот Никола Груевски, бегалецот во Будимпешта, преку неговите адвокати изминатите четири месеци го затрупал Апелацискиот суд во Скопје со жалби за ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Почитувани, Членовите на Здружение Зелена лупа, како и граѓаните кои што се чувствуваат жртви на правосудниот систем, од времето на авторитарното владеење на ...
  | | веќе видена | слични

  Ден по пресудата за најголемиот судски процес за 27 април, обвинителството собира докази за да дојде и до организаторите и нарачателите на собраниските ...
  сите 225 | | | веќе видена

  Соработник на правдата станал еден од деветмината осомничени во предметот „Пропаганда“ кој се однесува на влијание и контрола на медиуми во корист на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Поврзаноста меѓу компјутерите била со цел да не се носат материјалите и со тоа да не дојде до некакво сомневање дека тука се прават транскрипциите. Тие ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Претседателските избори во Македонија ќе бидат одржани на 21 април, а доколку ниту еден кандидат не победи во првиот круг, вториот ќе биде одржан на 5 мај. Зо ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Судечкиот совет во Кривичниот суд во Скопје предводен од судијката Добрила Кацарска вчера им одреди вкупна затворска казна од 211 година на 16 обвинети за ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Низа реакции по вчерашната пресуда во која за упадот во Собранието на 27ми април  затворска казна од вкупно 211 години добија 16 осудени, меѓу кои највисоката ...
  сите 32 | | | веќе видена

  СДСМ се огласи со соопштение по повод објавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за пресудите за 27 април. Од владеачката партија вратија дека ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Судечкиот совет во Кривичниот суд во Скопје предводен од судијката Добрила Кацарска вчера им одреди вкупна затворска казна од 211 година на 16 обвинети за ...
  сите 146 | | | веќе видена

  За терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста при нападот на Собранието на 27 април 2017 година, судијката Добрила Кацарска во Основниот суд ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Српска „Политика“ направи интервју во Гордана Силјановска Давкова, кандидатка за претседателка на Република Македонија поддржана од ВМРО ДПМНЕ. ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Српска „Политика“ направи интервју во Гордана Силјановска Давкова, кандидатка за претседателка на Република Македонија поддржана од ВМРО ДПМНЕ. ...
  сите 169 | | | веќе видена