Никогаш

  во

  Познатиот македонски актер, познат по својата улога во македонските народни приказна, Владо Дојчиновски на својот официјален Фејсбук профил објави видео во кое ...
  сите 5 | | | веќе видена

   Кога има љубов, тогаш има и разбирање за бродоломите низ кои минува партнерот. Ретко кој пар би ги избрал гробиштата за својата свадбена фотосесија, но Шајен ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Директорот на Центарот за регионализам од Нови Сад, Александар Попов, изјави денеска за Бета дека Србија се однесува "спротивно од здравиот разум" кога станува ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Втора учебна година започнува под раководство на оваа влада и втора година на неисполнети обврски, тотален хаос и безидејност. Иако и локалната и централната ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Косовската полиција денеска го уапси пратеникот и новинар Миљаим Зека заради закани изречени кон обвинителот во Специјалното обвинителство на Косово, Африм ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Гордана Сиљановска Давкова Преспанскиот договор, кој е составен дел и на референдумското прашање, го имаат прочитано исклучително мал процент граѓани. Од друга ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Иако Манчестер јунајтед игра далку од посакуваното ниво, Пол Погба не добива поддршка од англиските критичари во неговата војна со Жозе Мурињо. Англија На ...
  сите 132 | | | веќе видена

  Речиси 40.000 луѓе аплицираа да управуваат со засолниште за мачки на грчки остров. Станува збор за работа од соништата за многумина, откако засолништето „God’s ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска се обрати во Обединетите нации, тој таму кажа дека никогаш нема да ја предадат американската сувереност на некоја ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Косовската полиција денеска го уапси пратеникот и новинар Миљаим Зека заради закани изречени кон обвинителот во Специјалното обвинителство на Косово, Африм ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Само оние што ќе гласаат „за“ или „против“ во недела ќе учествуваат во одлуката за иднината на Македонија. Бојкотот не се калкулира никаде, порачаа вчера ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Иако смета дока договорот со Грција не оди во прилог на граѓаните, градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев во емисијата Отворено, вели дека Македонија ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Толку многу пати сме виделе како тимовите на Гвардиола стигнуваат до погодокот, но никогаш не е досадно да се види како функционира филозофијата на мајсторот ...
  сите 25 | | | веќе видена