Нико

  во

  Во првиот натпревар од 18-то коло на германското фудбалско првенство, актуелниот шампион Баерн Минхен со 3:1 беше убедлив на гостувањето кај Хофенхајм. Гостите ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Баерн Минхен ја продолжи победничката серија, со триумф од 3:1 против Хофенхајм во премиерниот меч од пролетниот дел од сезоната во Бундеслигата. Баварците ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Хофенхајм – Баерн Минхен (20:30 часот) Од денес стартува вториот дел од сезоната во германската Бундеслига, актуелниот првак Баерн Минхен ја има честа да го ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Италијанскиот калчолигаш Наполи ќе се обиде до крајот на зимскиот преоден рок да ги осигура услугите на колумбискиот интернационалец од редовите на актуелниот ...
  сите 6 | | | веќе видена

  ММС, 15.01.2019По две победи, македонската ракометна репрезентација синоќа го загуби првиот натпревар на Светското првенство во Германија и во Данска, а ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија – Одделение за недозволена трговија со дрога, до надлежното Основно јавно обвинителство – ...
  сите 67 | | | веќе видена