Нигерија

  во

  Поранешната легендарна манекенка Наоми Кемпбел можеби повеќе не шета по модните писти, но остана вистинска трендсетерка. Овој пат, Црната пантерка од глава до ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Информацијата за нападот ка потврдија од Британската амбасада во оваа земја , како и локалните медиуми. Киднапирањата се чести во оваа земја , а главна цел се ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Европската Комисија ја објави најновата црна листа на забранети авиокомпании, вкупно 120 се засегнати, меѓу нив една европска компанија. ЕК редовно го обновува ...
  сите 12 | | | веќе видена