Ница

  во

  Новак Ѓоковиќ, покрај својата фантастична игра на тениските терени, е познат и како човек кому не му пречат националните разлики (како кога навиваше за ...
  сите 691 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ покрај својата фантастична игра на тениските терени е познат и како човек кому не му пречат националните разлики (како кога навиваше за ...
  сите 691 | | | веќе видена

  Обвинителите се сомневаат дека бил инспириран од нападот на Исламската држава во Ница во 2016 28-годишниот Рондел Хенри од сојузната држава Мериленд е упасен, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Беше во милост и немилост кај Унаи Емери во ПСЖ, сезонава блесна во Рен, тим каде би можел да игра и идната сезона откако обете страни имаат опција за ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Во премиерниот меч од 31-то коло на француското фудбалско првенство, Бордо пред своите навивачи со по еден погодок во секое полувреме беше подобар од Олипмпик ...
  сите 13 | | | веќе видена

  28-годишниот напаѓач на француски Стразбур, Нуно Да Кошта во средата постигнал два убави гола против Реим во Лига 1 и докажа дека ја игра најдобрата сезона во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ откри за јавноста дека секое утро кога ќе стане, прво нешто што го прави е молењето. Србинот за себе вели дека е ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Миралем Пјаниќ или како што пред неколку дена босански коментар го нарече „босанскиот Жунињо“, денеска полни 29 години. Сите знаеме колку добар играч е и каков ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Да се избори пласман во Премиер лигата е навистина тешко, но да се остане во неа во првата сезона е уште потешко. Го знаат тоа бројни клубови кои во минатото ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Истражувањето кое го спроведе порталот Current Results покажа дека, кога станува збор за најсончеви градови, дефинитивно победник е Валета на Малта, со 2.957 ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Лондонска меѓународна компанија-синџир пералници Зипџет спроведе своја анкета за тоа во кои градови луѓето живеат најмалку стресен живот. Во топ 20 листата ...
  сите 11 | | | веќе видена