Нетанјаху

  во

  Петнаесет членови на рускиот екипаж загинаа при уривањето на авионот во понеделник вечерта Шефот на Военото воздухопловство на Израел денес во Москва се ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Операторот на комерцијалниот сателит "Imagesat International", објавил фотографија која, според податоците на компанијата, покажува резултати од воздушниот ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Воена делегација на Израел на чело со командантот на израелската воена авијација, Амикам Норкин денес ќе допатува во рускиот главен град Москва. Израелската ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Нетанијаху му рекол на Путин дека Сирија е виновна за соборувањето на рускиот воен авион. Израелскиот премиер ги понудил сите неопходни информации потребни во ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека низа „трагични настани“ довела до уривањето на рускиот авион Иљушин Ил-20, со 15 војници и членови на ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека низа „трагични настани“ довела до уривањето на рускиот авион Иљушин Ил-20, со 15 војници и членови на ...
  сите 105 | | | веќе видена