Неодамна

  во

  Бомбите не престануваат. Нова аудио снимка се појави на Јутјуб на која се слуша гласот екс премиерот Зоран Заев. Снимката се појави на каналот „Зоки ...
  сите 21 | | | веќе видена

  На наше огромно задоволство, денеска заедно со кандидатот за пратеник во ИЕ2 Бојан Стојаноски, се сретнавме со мојот другар од детството Ostoja Stjepanović, со ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Најдобриот тенисер на светот, Новак Џоковиќ и неговата сопруга Јелена денес ја слават својата шеста годишнина од брак. Неодамна, се најдовме на насловните ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Англиската Премиер лига се приближува кон крајот, но шампионот е веќе познат, иако има жестока борба за место во Лигата на шампионите, односно Европската лига. ...
  сите 52 | | | веќе видена

  На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Бил Гејтс, основачот на Мајкрософт, чиј хуманитарен фонд финансира бројни проекти за вакцинирање и третман на новиот коронавирус, излезе со став кои земји ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Се поголем е револтот меѓу домашните атлетски работници поради неможноста да се вратат со тренинг на атлетските стадиони кои и натаму остануваат затворени за ...
  сите 3 | | | веќе видена

   Децата прават навистина чудни работи, од кои повеќето се несфатливи за родителите. Сепак, и најчудните однесувања на децата најчесто кријат некакво значење. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Марко Вујин е едно од новите засилувања во редовите на Вардар 1961. Србинот заедно со Векиќ и Гагуриновски ја сочинуваат тројката на десната бековска ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Во селото Дрновац, Србија се случи неверојатна, па дури и бизарна приказна. Eдна ноќ пред неколку години, семејството Шимуновиќ откри дека дури 300 змии се ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Пишува: Џеј Ди Фаруџиа Северна Македонија има една од највисоките стапки на невработеност, сиромаштија и социјална исклученост во Европа. Овие услови, заедно ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Најмладиот член на семејството Кардашијан-Џerенер, богатата Кајли, во моментов ужива во луксузно одморалиште во Јута. Кајли е на годишен одмор со пријателите, ...
  сите 60 | | | веќе видена