Неодамна

  во

  Напорите на британскиот принц Ендру да се дистанцира од осудуваниот педофил, Џефри Епстајн, кој неодамна се убил во затворска ќелија на Менхетн, не вродиле со ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Македонскиот документарен филм „Медена Земја“ доживеа уште една успешна проекција, овој пат во рамки на 25-тото, јубилејно издание на Сараевскиот Филмски ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Досега има само еден пријавен случај со отстрелана дива свиња откако пред две недели Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство донесе решение ...
  сите 178 | | | веќе видена

  Технологијата за препознавање на лице се развива со се поголема брзина и успева да детектира се повеќе елемеенти со што обрачот околу надгледуваните граѓани се ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Марсело им одговори на сите критичари со фантастична партија во воведното коло во шпанската Примера, издание со кое само докажа дека извонредно му делува ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Ова е приказна која неодамна беше споделена од страна на еден доктор. Таа предизвика лавина емоции и реакции, но и ни покажа колку силна е љубовта меѓу еден ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Кубанката која стана македонска снаа, Јасмин Лопез, неодамна во хотелот „Романтик“ во Велес го сними видеозаписот за песната „Fiesta Latina“. Како што вели ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Членовите на кралското семејство во Саудиска Арабија се наоѓаат на самиот врв на листата на најбогати луѓе на светот, но за малкумина од нив се знае со колкаво ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Претседателот Стево Пендаровски беше на снимањето на детската серија „Зоки Поки“, која се снима по истоимената книга на Оливера Николова. „Зоки Поки“ повеќе ...
  сите 3 | | | веќе видена

  „Неодамна читав текст за зрнестото овошје и неговите бенефити за здравјето“, пишува руската докторка Зухра Павлова. „Глобализацијата ни овозможи постојано да ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Првата дама на Франција со својот сопруг се појави на еден државен настан, но она што им го привлече вниманието на сите присутни е дека раката на Брижит е во ...
  сите 4 | | | веќе видена