Ненад

  во

  Претставата „Кредит" е по текст на Жорби Галсеран, во режија на Ненад Витанов, а сценографија на Филип Коруновски. Како што појасни режисерот Витанов, станува ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во Народниот театар „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“ во Велес во тек се подготовките за nрвата годинашна премиера на претставата „Кредит“, по текст на Жорби ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Театар на отворено без сценарио и режија. Вака викендов наликуваше Вевчани. Општина од само едно населено место, лоцирана во западниот дел на Македонија, ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Театар на отворено без сценарио и режија. Вака викендов наликуваше Вевчани. Општина од само едно населено место, лоцирана во западниот дел на Македонија, ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Театар на отворено без сценарио и режија. Вака викендов наликуваше Вевчани. Општина од само едно населено место, лоцирана во западниот дел на Македонија, ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Театар на отворено без сценарио и режија. Вака викендов наликуваше Вевчани. Општина од само едно населено место, лоцирана во западниот дел на Македонија, ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Во Италија се појавија шпекулации кои нашиот репрезентативец го „преселија“ во Рим, каде големите градски ривали наводно имаат голем интерес за да се засилат ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Ракометната репрезентација на Србија претрпе уште еден пораз на Мундијалот во Германија и Данска, откако немаше сили за надигрување против Бразил 22:24 со што ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Србија загуби (22-24) од Бразил во третото коло од Групата А на Светското првенство со што безмалку ги загуби сите шанси за место меѓу најдобрите три селекции ...
  сите 6 | | | веќе видена