Нексе

    во

    Вардар по триумфот против Нексе од 31 : 26 (16 : 12) се врати на победничката патека во регионалната СЕХА Газпром лига, прекинувајќи ја низата од двата ...
    сите 109 | | | веќе видена

    Ракометарите на Вардар ја прекинаа серијата од два порази во СЕХА лигата и славеа над Нексе со 31-26 во средбата од 8. коло во регионалното натпреварување. ...
    сите 65 | | | веќе видена