Нексе

  во

  Прекината е соработката меѓу тренерот Ѓорѓе Чирковиќ и битолскиот ракометен клуб, Еурофарм Работник, откако стратегот побара раскин на договорот. Чирковиќ на ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Прекината е соработката меѓу тренерот Ѓорѓе Чирковиќ и битолскиот ракометен клуб, Еурофарм Работник, откако стратегот побара раскин на договорот. Чирковиќ на ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Еурофарм Работник доживеа неочекувано висок пораз на свој терен од Татабања, битолскиот тим загуби со 31:21 во второто коло од ЕХФ Купот.По добрата претстава ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Еурофарм Работник веројатно го имаше најслабото издание на европската сцена оваа сезона, доживувајќи убедлив пораз од 21-31 (11-14) од Татабања во 2. коло од ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Ракометарите на Еурофарм Работник во недела ги очекува нов настап на меѓународната сцена. Битолскиот тим пред својата публика во Битола, против Татабања ќе го ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Повремениот репрезентативец на Хрватска, Иван Сршен е причина за голем конфликт помеѓу ППД Загреб и Нексе. Сршен формално е играч на Нексе, но во овој момент е ...
  сите 9 | | | веќе видена