Неколку

  во

  Зимата ги покажа забите во цела Европа, а неверојатна снимка од шпанскиот остров Тенерифе кружи на интернет.Најголемиот остров од Канарските острови, на кој ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Македонското здравство годишно регистрира околу 200-300 соеви бактерии отпорни на антибиотици, но оваа бројка не е официјална. Нема статистика, ниту може точно ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Американската компанија која што стои зад друштвената игра “Cards Against Humanity” им се придружи на Демократите и откупи простор во близина на границата на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Македонската хокеарска репрезентација зема учество на неофицијалното Светско првенство за држави кои се без затворени хокеј арени во Фусен, Германија, а денес ...
  | | веќе видена | слични

  Повреди на постапката и на правата на обвинетите констатира Хелсиншкиот комитет во судењето за упадот во Собранието од 27 април. Како што стои во октомврискиот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Поранешната мисица на Македонија Сара Леши девет години е американска снаа и го живее животот од сонишата. Пред речиси една деценија во Скопје го запозна мажот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Имено, во продолжение е загатка која доаѓа во неколку варијанти и е доста популарна веќе со години, а наспроти тоа што на прв поглед делува нерешливо, всушност ...
  сите 4 | | | веќе видена

  На денешен ден дебитираше еден од најголемите голмани во историјата на фудбалот – Џанлуиџи Буфон. Џанлуиџи Буфон дебитираше за Парма на само 17 години против ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Животот понекогаш е навистина тежок. Понекогаш животот задава тешки удари и понекогаш губиме секаква желба да продолжиме понатаму. Понекогаш едноставно немаме ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Започна месецот на дарување и размислување за совршениот подарок за модерниот маж. Знаеме дека не можеме за секој да одбереме исти вид на поклон, поради ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Македонското здравство годишно регистрира околу 200-300 соеви бактерии отпорни на антибиотици, но оваа бројка не е официјална. Нема статистика, ниту може точно ...
  сите 6 | | | веќе видена