Неколку

  во

  Петар Богојески од групата реформатори на ВМРО-ДПМНЕ за „Фокус“ коментираше на неколку теми поврзани со претстојните претседателски избори. Тој се надева на ...
  | | веќе видена

  Зоран Заев не е најпопуларен политичар кај Албанците, а Мухамед Зекири ме молеше да стане пратеник од ДУИ. Со вакви тврдења излезе Али Ахмети на Кликплус за ...
  сите 77 | | | веќе видена

  За Али Ахмети, лидерот на ДУИ, во синоќешното интервју за ТВ 21 рече дека за нив поприфатливо е претседателот на државата да се избира во Собранието. ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Главната порака која и преку слоганот ја изразува кандидатот на владиното мнозинство, професорот Стево Пендаровски е „заедно напред”, во контекст на напредокот ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Со основно образование се стекнал во ОУ „Григор Прличев", а средно училиште завршил во охридската гимназија „Свети Климент Охридски". Дипломира на Медицинскиот ...
  сите 30 | | | веќе видена

  На 64 издание на Избор за песна на „Евровизија“ ќе не претставува Тамара Тодевска со песната „Proud“ која е дело на тимот: Роберт Билбилов, Дарко Димитров, ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Околу 1.000 кубански емигранти стигнаа до мексиканскиот град Хуарес на границата со САД, како и околу 400 други мигранти од Централна Америка.-Кубанците почнаа ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Двајцата се запознале пред четири години, кога Стефани почнала да работи во омиленото кафуле на Дон. Брачниот пар со разлика од дури 45 години, открил дека ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Британски нуркач кој минатата година учествувал во спектакуларното извлекување на тајландските момчиња од фудбалскиот тим „Вепарчиња“ од поплавената пештера, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Потребни состојки: 1 чаша шеќер 3 лажици путер од фрижидер 1/2 чаша слатка павлака 1/2 лажичка екстракт од ванила (опционално) 1 прстофат сол Начин на ...
  сите 24 | | | веќе видена