Нејмар

  во

  Сериозен удар за амбициите на Пари Сен Жермен се повредите на двајцата офанзивци Нејмар и Килијан Мбапе, во ист ден, вечерва на пријателските дуели на нивните ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Фановите на ПСЖ добија лоша вест од натпреварот во Англија бидејќи Нејмар беше изваден поради повреда на дуелот меѓу Бразил и Камерун, но дефинитивно, ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Бразил и Камерун оваа вечер играат пријателски меч во Англија на стадионот на Милтон Кејнс, но истиот имаше непријатен почеток за најголемата ѕвезда на ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Според информациите на „Ел Чирингито“, Нејмар им се доверил на неговите роднини дека ќе го напушти Пари Сен Жермен. Новинарот, Хозе Педрелои ја шокираше ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Францускиот медиум „Л’Екип“ објави видео во пресрет на доделувањето на најпрестижното индивидуално признание во фудбалот, Златната Топка. Церемонијата за ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Медиумите од Шпанија продолжуваат да пишуваат за враќање на Нејмар на Камп Ноу, последните информации велат дека Бразилецот на пријатели и роднини им кажувал ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Нова епизода од сапунската опера наречена „Нејмар се враќа во Барселона“, според емисијата „Ел Чирингито“, Бразилецот на пријатели и роднини им кажувал дека ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Нова епизода од сапунската опера наречена „Нејмар се враќа во Барселона“, според емисијата „Ел Чирингито“, Бразилецот на пријатели и роднини им кажувал дека ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Очигледно беше дека со заминувањето на Кристијано Роналдо, Реал Мадрид ќе мора да прави некакви промени. Лошиот старт на сезоната и врачениот отказ на Јулен ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Очигледно беше дека со заминувањето на Кристијано Роналдо, Реал Мадрид ќе мора да прави некакви промени. Лошиот старт на сезоната и врачениот отказ на Јулен ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Уругваецот заработи опомена по тој прекршок над својот соиграч од ПСЖ, а многумина видоа нешто повеќе од ривалство помеѓу нив од таа ситуација, нешто што и ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Францускиот медиум „Л’Екип“ објави видео во пресрет на доделувањето на најпрестижното индивидуално признание во фудбалот, Златната Топка. Церемонијата за ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Многу медиуми побрзаа да напишат дека односот меѓу Нејмар и Кавани дополнително се влошил по пријателската средба помеѓу Бразил и Уругвај. Да потсетиме, ...
  сите 33 | | | веќе видена