Неготино

  во

  Проблемот со кучињата скитници во Тиквешијата и понатаму е присутен. Речиси нема недела да не се пријави во полиција случај на каснување од куче скитник. ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Ургентно решение за надминување на проблемот со непотизам при вработувањата е веднаш да се повлечат и вработените кои се блиски на функционерите од сегашната, ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Тројца биле каснати од куче вчера во Неготино, денеска во Општата болница Кавадарци бил регистриран уште еден случај. Оваа информација за Плусинфо ја потврди ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Јапонија додели грантови за 9 проекти во шест региони во земјава во вкупна вредност од 431.885 евра по повод 25 годишнината од воспоставување на дипломатските ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Со потпишување на грант-договори во вредност од над 430 илјди евра вечерва Амбасадата на Јапонија во Скопје ја прославува 25-годишнината од воспоставувањето на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Со потпишување на грант-договори во вредност од над 430 илјди евра вечерва Амбасадата на Јапонија во Скопје ја прославува 25-годишнината од воспоставувањето на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Лидерот во Втората лига – Запад, екипата на Струга Трим Лум ремизираше (1-1) со кичевски Велазерими на пријателскиот натпревар кој се одигра на стадионот на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Ова е најголемата годишна сума доделена од Грант-програмата за мали проекти, а корисници ќе бидат три јавни здравствени установи, три образовни институции и ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Со потпишување на грант-договори во вредност од над 430 илјди евра вечерва Амбасадата на Јапонија во Скопје ја прославува 25-годишнината од воспоставувањето на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по претежно суви коловози. Виадукт Трејд известува дека денес (20.02.2019) ќе се изведуваат градежни ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Со потпишување на грант-договори во вредност од над 430 илјди евра вечерва Амбасадата на Јапонија во Скопје ја прославува 25-годишнината од воспоставувањето на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарски прашања за постапувањето на функционерите по неговиот повик за повлекување од работните позиции по реакците за ...
  сите 54 | | | веќе видена

  На регионален пат Р1103, делница Неготино-Кавадарци, денеска ќе има промена на режимот на сообраќај, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Причина за ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Дел веројатно под притисок на најавените преиспитувања на вработувањата поради можен функцонерски непотизам кои ги најави новата Антикорупциска комисија, ...
  | | веќе видена | слични