Неделковски

  во

  Миленко Неделковски на својата Фејсбук страница објави фотографија на која тој заедно со Тања Каракамишева-Јовановска, Александар Пандов и Цветин Чилиманов ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Театралните проверки и потраги по Никола Груевски во понеделнкот попладнето во неговиот дом и во гаражите на партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ, каде што алфите ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Трет ден по ред во МВР молк за случајот со бегството на Никола Груевски. Иако министерот Оливер Спасовски беше гостин во емисија на национална телевизија ...
  сите 219 | | | веќе видена

  Бугарската новинска агенција ги пренесе ставовите на Премиерот на Република Македонија Зоран Заев и Премиерот на Бугарија Бојко Борисов по средбата која ја ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Македонскиот премиер Зоран Заев и неговиот бугарски колега Бојко Бориосв на Самит во Софија се договорија да ја возобноват спомен-плочата на Кајмакчалан која ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Македонскиот премиер Зоран Заев и неговиот бугарски колега Бојко Бориосв на Самит во Софија се договорија да ја возобноват спомен-плочата на Кајмакчалан која ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Советодавната дејност на Агенцијата за поттик и развој на земјоделието е од голема помош за земјоделците, особено кога се работи за аплицирање во европските ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Наталија Славева ја екранизираше баладата „Штом љубовта исчезне“, со која настапи на годинашното издание на фестивалот „Макфест“, враќајќи се на музичката ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Миленко Неделковски преку Фејсбук се пофали дека прв објавил каде е поранешниот премиер Никола Груевски. Тој тврди дека Груевски побегнал со логистика од ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Миленко Неделковски преку Фејсбук се пофали дека прв објавил каде е поранешниот премиер Никола Груевски. Тој тврди дека Груевски побегнал со логистика од ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Новинарот Миленко Неделковски пред некој ден на својот фесјбук профил напиша статус со зборот - Маџарска. Тој статус алудираше на државата во која што Никола ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Македонската пејачка Наталија Славева го претставува нејзиниот најнов видео запис за овогодинешната Макфестовска балада „Штом љубовта исчезне“ со која настапи ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Во Велес единствената мерна станица на Министерството за животна средина и просторно планирање (МЖСПП) скоро една година не мери ПМ 10 честички кои го ...
  сите 61 | | | веќе видена