Неапол

  во

  Наполи минува низ еден доста турбулентен период, чудна коинциденција се грабежите кои им се случија на дел од фудбалерите на таа екипа, особено во ситуација по ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Во Неапол, Италија на 9 ноември 2019 година се одржа мултидисциплинарната конференција на тема „Неапол против криминалот. За Животот, Идните генерации и ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Извонредниот баритон, Павле Камилоски со својот музички талент и уметнички квалитет заради кои е веќе препознатлив на меѓународната музичка сцена, се здоби со ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Италијански Наполи никако да излезе од длабоката резултатска криза поради која практично „скудетото“ и сезонава останува само сон за навивачите, а синоќа ...
  сите 45 | | | веќе видена

  „Газета дело Спорт“ пренесува дека Интер за во јануари подготвува едно трансфер изненадување. Имено, Џузепе Марота ќе се обиде на „Џузепе Меаца“ да го донесе ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Македонската фудбалска ѕвезда Горан Пандев преку социјалните мрежи се заблагодари за аплаузот кој го доби синоќа на стадионот „Сан Паоло“ во Неапол. Пандев, ...
  сите 45 | | | веќе видена

  „Газета дело Спорт“ пренесува дека Интер за во јануари подготвува едно трансфер изненадување. Имено, Џузепе Марота ќе се обиде на „Џузепе Меаца“ да го донесе ...
  сите 52 | | | веќе видена