Неапол

  во

  Италијанскиот фудбалер, Лоренцо Инсиње во јуни ќе стане нов клиент на суперагентот Мино Раиола. Инсиње , наводно, ќе ја прифати поканата на Раиола и овој ...
  сите 3 | | | веќе видена

  „Сан Паоло“ во Неапол е фудбалски храм за навивачите на „партенопеи“, но состојбата на стариот стадион очигледно не е на највисоко ниво, откако се појави видео ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Легендарната италијанска глумица вчера го прославила 84. роденден. Во име на тоа ви откриваме неколку факти за нејзиниот живот за кои сигурно не сте ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Англиските медиуми веќе го „вклучија алармот“ со оглед на тоа дека Ливерпул е првиот нареден гостин во Неапол. Медимуите на Островот на големо пишуваат за ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Играчот за врска Наполи, Марек Хамшик според италијанските медиуми најсериозно размислува да го напушти Наполи после јануарскиот преоден рок. Хамшик очигледно ...
  сите 114 | | | веќе видена

  На почетокот на септември претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис по којзнае кој пат изјави дека клубот би можел да ги игра натпреварите од Лига на ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Аурелио Де Лаурентис во неколку наврати призна дека има проблеми со градските власти во Неапол околу изнајмувањето на „Сан Паоло“, па поради тоа, испрати и ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Утакмицата на Маракана во рамките на првото коло на Лига на шампиони меѓу Црвена ѕвезда и Неапол следена е со големо внимание во регионот.Најголемо внимание ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Оваа пролет веста за смртта на фудбалерот на Фиорентина Давиде Астори го заобиколи светот само за неколку секунди. Капитенот на клубот Астори замина во сон од ...
  сите 2 | | | веќе видена

  УЕФА богато наградува за секој освоен бод во групната фаза на Лига на Шампиони.Црвена ѕвезда трие раце после ремито со моќниот Непол. Освоениот бод во новиот ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Поддржувачите на Наполи во вторник во 21 часот пристигнуваат на Маракана, во Белград да навиваат за својот тим против Црвена Ѕвезда на стартот од Лигата на ...
  сите 42 | | | веќе видена