НД

  во

  Русија и Нова демократија се против Договорот од Преспа, но нивните несогласувања се различни. Грчката опозициска партија не е против членство на Скопје во ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Русија и Нова демократија се против Договорот од Преспа, но нивните несогласувања се различни. Грчката опозициска партија не е против членство на Скопје во ...
  сите 62 | | | веќе видена

   Грчката опозициска партија не е против членство на Скопје во НАТО, брифираат извори од Нова демократија за грчките медиуми, на крајот од посетата на Кирјакос ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Русија и Нова демократија се против Договорот од Преспа, но нивните несогласувања се различни. Грчката опозициска партија не е против членство на Скопје во ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Русија и Нова демократија се против Договорот од Преспа, но нивните несогласувања се различни. Грчката опозициска партија не е против членство на Скопје во ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Високи дипломатски извори изјавија за Атинската новинска агенција (АМНА) дека грчката влада планира да испрати писмо до Би-би-си во кое ќе ги побие наводите за ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Високи дипломатски извори изјавија за Атинската новинска агенција (АМНА) дека грчката влада планира да испрати писмо до Би-би-си во кое ќе ги побие наводите за ...
  сите 33 | | | веќе видена

  "Со ратификување на Преспанскиот договор, при што Македонија е преименувана во Република Северна Македонија, Грција имплицитно го признава постоењето на ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Грчката опозициска партија Неа демократија (НД) се огласи со соопштение по сторијта на Би-Би-Си за угнетеното „македонско малцинство“ кое со години живее во ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Претседателските избори се клучот за иднината на Зоран Заев како премиер. На Заев му треба човек што ќе победи, а не човек што ќе произлезе од внатрепартиските ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Преку пратеничко прашање упатено до шефот на грчката дипломатија Алексис Ципрас, пратеникот Костас Кацафадос од опозициската Нова демократија, тврди дека ...
  | | веќе видена

  Преку пратеничко прашање упатено до шефот на грчката дипломатија Алексис Ципрас, пратеникот Костас Кацафадос од опозициската Нова демократија, тврди дека ...
  сите 2 | | | веќе видена